8 powodów, dlaczego Nutanix jest lepszą alternatywą dla VMware

Od spektakularnego przejęcia VMware przez Broadcom w listopadzie 2023 roku, nie cichną spekulacje na temat przyszłości giganta wirtualizacji. Niektóre zmiany już dziś mają niekorzystny wpływ na jego klientów. Warto więc czym prędzej poszukać alternatywnych rozwiązań.

1. Jednolita, zintegrowana architektura HCI dla różnorodnych obciążeń pracy

  Nutanix odblokowuje wydajność NVMe na poziomie SAN z możliwością tworzenia migawek i replikacji oraz obsługą plików, obiektów, dysków HDD oraz dowolnym wyborem zasobów lokalnych lub chmury. W przeciwieństwie do tego, VMware ma dwie różne i oddzielne architektury vSAN – ESA vs. OSA. Dzięki Nutanix, możesz bezproblemowo zintegrować się z istniejącymi rozwiązaniami VMware w ramach jednolitego interfejsu, jednocześnie poprawiając wydajność.

  2. Szybsze aktualizacje pełnego stosu oprogramowania i sprzętu, pozwalają na spójne aktualizacje zabezpieczeń

  Nutanix umożliwia łatwą i wydajną aktualizację pełnego stosu oprogramowania i sprzętu (firmware) za pomocą interfejsu graficznego Nutanixa. Pozwala to klientom szybko reagować na naruszenia zabezpieczeń, takie jak Log4j, zapewniając bezpieczne operacje w hybrydowej chmurze. W VMware aktualizacje przeprowadza się z wykorzystaniem wiersza poleceń.

  3. Preferowane partnerstwo z Red Hat

  Nutanix jest preferowanym partnerem dla Red Hat, gdzie wsparcie dla RHEL i OpenShift daje klientom wsparcie dla nowych środowisk kontenerowych.

  4. Najlepsze hybrydowe rozwiązanie chmury EUC z Citrix

  Nutanix dostarcza rozwiązanie HCI dla środowisk VDI, a możliwość płynnego skalowania zapewnia użytkownikom komfortową pracę bez obaw o wydajność.

  5. Jedyny wielochmurowy IaaS z jednolitymi operacjami

  Oprogramowanie Nutanix dostarcza wspólny panel zarządzania dla środowisk on-prem oraz chmur AWS i Azure. W przeciwieństwie do tego, VMware posiada różne modele do zarządzania w środowiskach chmurowych oraz on-prem

  6. Łatwa przenośność licencji między chmurami a lokalnymi środowiskami

  Elastyczność Nutanixa ułatwia przenoszenie licencji między chmurą prywatną a chmurami publicznymi. Jest to skomplikowane w przypadku VMware, ze względu na różnice w sposobie licencjonowania. Dodatkowo Nutanix pozwala na optymalne umieszczanie danych i aplikacji w hybrydowej chmurze w zależności od priorytetów wydajności, kosztów i suwerenności danych.

  7. Najszybsza ścieżka do chmury: Rozwiązanie Nutanix HCI na platformie Azure bare-metal

  Nutanix jest pierwszym zarządzanym przez klienta HCI wspólnie opracowanym z Azure, co umożliwia szybką migrację do chmury publicznej z oszczędnościami sięgającymi nawet 53%, oraz obsługę Azure ExpressRoute do bezpiecznego łączenia punktów brzegowych centrów danych i chmur publicznych.

  8. Wiodące wsparcie branżowe i zestaw narzędzi do szybkiej i łatwej migracji

  Migracja przetwarzania z VMware do Nutanixa jest szybka i łatwa dzięki wysoko ocenianemu wsparciu (wskaźnik NPS wynoszący ponad 90) oraz zestawom narzędzi do migracji (Nutanix Move – rozwiązanie do migracji maszyn wirtualnych między hipervisorami z minimalnym czasem przestoju).